انتقاد «سازمان جهانى ديده بان حقوق شيعيان» از ادامه سياست سرکوب و انتقام عليه شيعيان «العواميه» عربستان

«سازمان جهاني ديده بان حقوق شيعيان»  (شيعه رايتس واچ)، طي بيانيه اي از اعمال سياست انتقام توسط مقامات عربستان سعودي عليه اهالي و شيعيان شهر «العواميه» انتقاد کرد.

در روزهای گذشته ، شاهد اوضاع نابسامان و بغرنج اهالي شهر شيعه نشين العواميه عربستان هستيم.

نيروهاي امنيتي عربستان سعودي، در حملات برنامه ريزي شده اخير،  با خودروهاي زرهي اين شهر را محاصره و اقدام به شليک گلوله به سمت مردم و خانه هاي آن ها کردند ، که در اين بين، ده ها نفر از اهالي العواميه زخمي و شهيد شدند، و به اموال عمومي و خانه هاي مسکوني نيز خساراتي وارد آمد.

اين سازمان اعمال سرکوب گرايانه و قتل و بازداشت هاي بي دليل نيروهاي سعودي، در حق غير نظاميان شيعه را محکوم مي کند و به حکومت عربستان هشدار مى دهد اين رفتارها عواقبي وخيم  براي آنان در پي خواهد داشت.

سازمان جهاني شيعه رايتس واچ، در بيانيه خود از مقامات سعودي خواست دست از ادامه هتک حرمت ها بردارند، چرا كه اين اعمال مغاير با قوانين بين الملل و حقوق بشر در جهان به شمار مي رود.

اين سازمان در پايان بيانيه خود از سازمان ملل متحد و سازمان هاي حقوق بشري خواست براي توقف اين اعمال غير انساني و انتقام جويانه عليه غير نظاميان شيعه العواميه؛ اقدامي فوري انجام دهند.

Check Also

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان: اقدام تروریستی بر ضد نمازگزاران مسجد امام حسین علیه السلام در افریقای جنوبی را به شدت محکوم می کنیم

در پی عملیات تروریستیِ تکفیری ها که در افریقای جنوبی بر ضد نمازگزاران در مسجد …