پيام بنیاد جهانی شیعه رایتس واتش در پى اخراج شيعيان لبنانى از امارات

بنیاد جهانی شیعه رایتس واتش طى پيامى نسبت به از سرگيرى اخراج لبنانى هاى شيعه ى مقيم امارات و ايجاد تنگنا براى آنان ابراز نگرانى كرد؛ چراكه امارات، از ديرباز به عنوان سرزمينى آزاد براى ديگران شناخته شده و از آغاز بنیاد آن هيچ گاه دنبال مناقشات و منازعات مذهبى نبوده است.

در بخش ديگرى از اين پيام آمده است: بنیاد جهانی حقوق شیعیان جهان حق تأمين امنيت و برخورد با افراد و جريان هاى مُخِلّ ثبات امارات را براى حاكمان آن محفوظ مى دارد و از اين دولت مى خواهد سياست هاى بى طرفانه و دور از گرايش هاى مذهبى را به طور كلى در برابر شيعيان دنبال كند و ميان كسانى كه براى كسب و به دست آوردن لقمه ى نانى يا برخورد بد جريان هاى طايفه گرا در كشورشان به امارات آمده اند و اندك افراد وابسته به بيگانگان تفاوت قائل شوند.

در ادامه ى پيام آمده است: اين بنیاد همچنين نسبت به پيامدهاى هر اقدام شتابزده و بدون تحقيق و فاقد وجهه ى قانونى عليه شيعيان هشدار داده، به تأمل در تعامل با شيعيان لبنانى فرا مى خواند تا از ايجاد زمينه ى كينه توزى جامعه ى شيعى نسبت به شهروندان اماراتى جلوگيرى شود و نيز از آن دولت خواسته مى شود تا تجربيات حكيمانه ى مرحوم شيخ زايد را در پيش گيرد، همان تجربياتى كه بر پايه ى عدم دشمن تراشى بر ضد كشورش استوار بود و بدين ترتيب توانست بيشترين دوست را براى امارات فراهم آورد و بر اساس همين شعار، امارات متحده ى عربى را تأسيس كرد. از آن پس بود كه امارات با اوصافى چون: عدم طايفه گرايى، محبت، خيرخواهى و همكارى حتى نسبت به دشمنان و مخالفان شناخته شد.

Check Also

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان: اقدام تروریستی بر ضد نمازگزاران مسجد امام حسین علیه السلام در افریقای جنوبی را به شدت محکوم می کنیم

در پی عملیات تروریستیِ تکفیری ها که در افریقای جنوبی بر ضد نمازگزاران در مسجد …