سازمان جهاني ديده بان حقوق شيعيان: شیعیان پاکستان همچنان هدف خشونت های برنامه ریزی شده هستند

سازمان جهانی ديده بان حقوق شیعیان (شیعه رایتس واچ ) گزارشی 18 صفحه ای را با عنوان آمارها و تحلیل اطلاعات در امور خشونت های برنامه ریزی شده سنی های تندرو بر علیه شیعیان پاکستان صادر کرد.

در این گزارش آمده است:

اعمال خشونت آمیز در حق شیعیان از جانب سنی های تندرو، بین سالهای 2012 تا 2016 میلادی که چندین فعال پاکستانی آنها را مستند کرده اند گوياى 914 حمله تروریستی به مناطق شیعه نشین این کشور است که در آن بیش از 2040 تن از شیعیان به شهادت رسیده و 2558 تن دیگر مجروح شده اند که تعداد زیادی از این جراحت ها منجر به نقص عضو شده است.

شیعه رایتس واچ در گزارش خود آورده است: تمامی اقدامات تروریستی که شیعیان پاکستان به وسیله آنها هدف قرار می گیرند، با برنامه ریزى قبلی صورت گرفته و عاملین این اقدامات تروریستی قصد تضعیف، تبعید و تبعیض تمامی اقشار شیعه در جامعه پاکستان را دارند.

این در حالی است که مسلمانان شیعه در پاکستان همیشه سعی در ثبات و یکپارچگی جامعه داشته و دارند؛ ولی افرادی هستند که مانع از حضور شیعیان در عرصه های مختلف علمی، سیاسی و اقتصادی می شوند.

در ادامه این گزارش «شیعه رایتس واچ» تمامی اقدامات ـ اعم از تروریستی یا غیر تروریستی ـ که شیعیان و دیگر اقلیت های مذهبی را هدف قرار می دهد، محکوم نموده و از حکومت این کشور خواسته تا بر اساس وظایف قانونی خود از شیعیان به عنوان شهروند پاکستان محافظت نموده و ضمن محاکمه تروریست ها، حامیان آنها را نیز معرفی نماید.

«سازمان جهانی ديده بان حقوق شیعیان» در پایان گزارش خود آورده است: مابر این باوریم که ادامه این فشارها و هتک حرمت ها باعث به وجود آمدن موج مردمی بزرگی از سوی شیعیان این کشور برای به دست آوردن حقوق اولیه خود خواهد شد که این به نفع دولتمردان پاکستان نیست.

Check Also

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان: اقدام تروریستی بر ضد نمازگزاران مسجد امام حسین علیه السلام در افریقای جنوبی را به شدت محکوم می کنیم

در پی عملیات تروریستیِ تکفیری ها که در افریقای جنوبی بر ضد نمازگزاران در مسجد …